Μουντίαλ 2022: Το πρόγραμμα των αγώνων στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ

Η αυλαία της μεγαλύτερης ποδοσφαιρικής διοργάνωσης θα ανοίξει στις 20 Νοεμβρίου, με τον αγώνα Κατάρ-Εκουαδόρ, ενώ το μουντιάλ θα διεξαχθεί μετά από τρία χρόνια πανδημίας και εν μέσω πολλαπλών κρίσεων που πλήττουν ολόκληρο τον πλανήτη.

Η FIFA ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αναμετρήσεων, με τη φάση των ομίλων να διαρκεί έως τις 2 Δεκεμβρίου 2022.



Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
Πρεμιέρα: Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΝΟΚ ΑΟΥΤ ΑΓΩΝΩΝ
Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α – 2Β (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 1C – 2D (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D – 2C (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 1B – 2A (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε – 2, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
21:00 1G – 2H (974 Stadium, Ντόχα)

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F – 2E (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 1H – 2G (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 – W54 (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 QF2: W49 – W50 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 – W56 (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 QF4: W51 – W52 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58 (Στάδιο Lusail, Lusail)
21:00 SF2: W59 – W60 (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ (Στάδιο Lusail, Lusail)