Τρίτη, 23 Ιουλίου, 2024
ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Εκλογές 2023: Η σύνθεση της νέας Βουλής – Αυτοί είναι οι 300 βουλευτές

Η Νέα Δημοκρατία ήταν η μεγάλη νικήτρια των χθεσινών εκλογών, καθώς με ποσοστό 40,55% βγήκε πρώτο κόμμα, αποκτώντας παράλληλα και αυτοδυναμία.

Η σύνθεση της νέας Βουλής, όπως προέκυψε από τις εκλογές, περιλαμβάνει 158 βουλευτές από τη ΝΔ, 48 από τον ΣΥΡΙΖΑ, 32 από το ΠΑΣΟΚ, 20 από το ΚΚΕ, 12 από τους ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ, 12 από την Ελληνική Λύση, 10 από τη ΝΙΚΗ και 8 βουλευτές από την Πλεύση Ελευθερίας.

Οι βουλευτές ανά κόμμα και με αλφαβητική σειρά είναι οι εξής:




 

ΝΔ
ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου – Ηλείας
ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού – Επικρατείας
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα – Λέσβου
ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Δημητρίου – Ζακύνθου
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ – Αχαΐας
ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού – Ιωαννίνων
ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου – Αργολίδος
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου – Καστοριάς
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Αθανασίου – Σερρών
ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Ηρακλείου
ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζήσιμου – Ηλείας
ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσοστόμου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Νικολάου – Πέλλας
ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου – Ημαθίας
ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου – Αρκαδίας
ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου – Α’ Πειραιώς
ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΒΟΛΟΥΔΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Αναστασίου – Χανίων
ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δρακούλη – Β’ Πειραιώς
ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Βασιλείου – Κυκλάδων
ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου – Κιλκίς
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΓΙΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου – Γρεβενών
ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου – Θεσπρωτίας
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελή – Χαλκιδικής
ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου – Κέρκυρας
ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΓΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Μιχαήλ – Α’ Θεσσαλονίκης
ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη – Λακωνίας
ΔΕΛΗΚΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Γεωργίου – Καβάλας
ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου – Έβρου
ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου – Κορινθίας
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ταξιάρχη – Α’ Θεσσαλονίκης
ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ηλία – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου – Ευβοίας
ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη – Δωδεκανήσου
ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη – Λευκάδας
ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ – Α’ Αθηνών
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου – Λάρισας
ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Σπυρίδωνος-Διονυσίου – Κεφαλληνίας
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Ανδρέα – Αιτωλοακαρνανίας

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα – Σερρών
ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου – Πέλλας
ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη – Αχαΐας
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη – Α’ Πειραιώς
ΚΑΦΟΥΡΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Εμμανουήλ – Κυκλάδων
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου – Ευβοίας
ΚΕΛΕΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου – Έβρου
ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα – Λάρισας
ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου – Ιωαννίνων
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη – Α’ Αθηνών
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα – Ρεθύμνης
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου – Ηρακλείου
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη – Α’ Αθηνών
ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία – Δωδεκανήσου
ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου – Φθιώτιδας
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευριπίδη – Πιερίας
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του Δημοσθένη – Λακωνίας
ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου – Βοιωτίας
ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη-Παναγιώτη – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριανταφύλλου – Δράμας
ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου – Πρέβεζας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Κοζάνης
ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου – Β’ Δυτικής Αττικής
ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Καρδίτσας
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου – Καβάλας
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου – Μεσσηνίας
ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου – Β’ Δυτικής Αττικής
ΛΙΒΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη – Β’ Πειραιώς
ΛΙΟΥΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αχιλλέα – Τρικάλων
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Πέτρου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΛΥΤΡΙΒΗ ΙΩΑΝΝΑ του Δημητρίου – Επικρατείας
ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ – Μαγνησίας
ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ευαγγέλου – Πιερίας
ΜΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Παντελή – Μεσσηνίας
ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Εμμανουήλ – Χανίων
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Β’ Πειραιώς
ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου – Χίου
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου – Έβρου
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΟΜΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Αριστείδη – Α’ Πειραιώς
ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ – Κυκλάδων
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου – Χανίων
ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) του Ελευθερίου – Πιερίας
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου – Ημαθίας
ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου – Φωκίδας
ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου – Μαγνησίας
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Β’ Δυτικής Αττικής
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου – Ηλείας
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΩΜΑΪΣ (ΤΖΙΝΑ) του Γεωργίου – Ευρυτανίας
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Δημητρίου – Φθιώτιδας
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη – Καβάλας
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του Γεωργίου – Κοζάνης
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δαμιανού – Αιτωλοακαρνανίας

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Χρήστου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Δημητρίου – Τρικάλων
ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αστερίου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου – Φλώρινας
ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου – Δωδεκανήσου
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ – Καβάλας
ΠΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Λεωνίδα – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου – Α’ Αθηνών
ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ – Λασιθίου
ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου – Α’ Αθηνών
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου – Ευβοίας
ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου – Επικρατείας
ΠΟΥΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Κυριάκου – Β’ Δυτικής Αττικής
ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ του Γεωργίου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) του Βασιλείου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου – Αιτωλοακαρνανίας
ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Μεσσηνίας
ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου – Ηρακλείου
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του Γεωργίου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΣΗΜΙΝΑ του Κωνσταντίνου – Καρδίτσας
ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου – Τρικάλων
ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου – Επικρατείας
ΣΟΥΚΟΥΛΗ-ΒΙΛΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ) του Δημητρίου – Κορινθίας
ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΣΠΑΝΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΤΕΛΗΣ) του Γεωργίου – Καρδίτσας
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου – Επικρατείας
ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου – Πέλλας
ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου – Φθιώτιδας
ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Ισιδώρου – Σάμου
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού – Ροδόπης
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μέλη – Επικρατείας
ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη – Άρτας
ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου – Κορινθίας
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου – Ιωαννίνων
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου – Μαγνησίας
ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου – Ημαθίας
ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου – Καρδίτσας
ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου – Ξάνθης
ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου – Δωδεκανήσου
ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη – Κυκλάδων
ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη – Αχαΐας
ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή – Λάρισας
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου – Σερρών
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Διονυσίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Βασιλείου – Επικρατείας
ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Παναγιώτη – Μεσσηνίας
ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΣΥΡΙΖΑ
ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ του Λουκή – Επικρατείας
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου – Αχαΐας
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου – Επικρατείας
ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου – Κέρκυρας
ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ (ΕΦΗ) του Θεμιστοκλή – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου – Κοζάνης
ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου – Αργολίδος
ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου – Άρτας
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη – Α’ Θεσσαλονίκης
ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Γεωργίου – Αιτωλοακαρνανίας
ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΙΝ του Χασάν – Ξάνθης
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου – Α’ Αθηνών
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ του Σταύρου – Επικρατείας
ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Κωνσταντίνου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου – Ηλείας
ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΑΡΠΟΥΧΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ηλία – Σερρών
ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου – Β’ Πειραιώς
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Άγγελου – Ευβοίας
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Λάρισας
ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου – Τρικάλων
ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη – Χαλκιδικής
ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αντωνίου – Ηρακλείου
ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ – Μαγνησίας
ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη – Πρέβεζας
ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Παναγιώτη – Α’ Θεσσαλονίκης
ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα – Δράμας
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου – Αχαΐας
ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία – Αρκαδίας
ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Μιχαήλ – Κιλκίς
ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου – Φλώρινας
ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου – Χανίων
ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα – Βοιωτίας
ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου – Φθιώτιδας
ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ – Πέλλας
ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου – Α’ Αθηνών
ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στεφάνου – Ιωαννίνων
ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου – Α’ Πειραιώς
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ του Ναζήφ – Ροδόπης
ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα – Μεσσηνίας
ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου – Κορινθίας

ΠΑΣΟΚ
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου – Ηρακλείου
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) του Γεωργίου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή – Ροδόπης
ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ του Φανουρίου – Ηρακλείου
ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου – Α’ Αθηνών
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ) του Λεωνίδα – Λακωνίας
ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη – Επικρατείας
ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου – Ευβοίας
ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη – Ηλείας
ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) του Δημητρίου – Κοζάνης
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου – Αρκαδίας
ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη – Λάρισας
ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου – Επικρατείας
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου – Χίου
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου – Βοιωτίας
ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή – Ξάνθης
ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος – Κέρκυρας
ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου – Δωδεκανήσου
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου – Δράμας
ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου – Χαλκιδικής
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα – Αχαΐας
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου – Λέσβου
ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θεοδώρου – Κιλκίς
ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου – Αργολίδος
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Νικολάου – Λασιθίου
ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου – Αιτωλοακαρνανίας
ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη – Ιωαννίνων
ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη – Ρεθύμνης
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) του Ανέστη – Α’ Ανατολικής Αττικής

ΚΚΕ
ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεράσιμου – Α’ Πειραιώς
ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου – Α’ Αθηνών
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου – Αχαΐας
ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου – Λέσβου
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Θεοφύλακτου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη – Λάρισας
ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ – Β’ Πειραιώς
ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου – Ευβοίας
ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου – Μαγνησίας
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου – Αιτωλοακαρνανίας
ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνα – Επικρατείας
ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ – Ηρακλείου

ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πελοπίδος – Αχαΐας
ΒΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Σωτηρίου – Αιτωλοακαρνανίας
ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ευαγγέλου – Ηρακλείου
ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΖΕΡΒΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Θεοδώρου – Β’ Πειραιώς
ΚΑΤΣΙΒΑΡΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Βασιλείου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου – Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΣΤΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΣΤΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΦΛΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευσταθίου – Λάρισας
ΧΑΛΚΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ευαγγέλου – Α’ Αθηνών

Ελληνική Λύση
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευάγγελου – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΧΑΪΔΩ του Δημητρίου – Β’ Πειραιώς
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου – Α’ Αθηνών
ΚΟΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Στυλιανού – Ημαθίας
ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Σάββα – Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη – Σερρών
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Χρήστου – Έβρου
ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου – Επικρατείας
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεοδώρου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως – Β’ Θεσσαλονίκης

ΝΙΚΗ
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στεφάνου – Επικρατείας
ΒΡΕΤΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του Βαγιάνου – Πιερίας
ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του Ιωάννη – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΝΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη – Α’ Θεσσαλονίκης
ΝΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη – Α’ Αθηνών
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ του Παναγιώτη – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΡΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ναπολέοντος – Λάρισας
ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Μιχαήλ – Αχαΐας

Πλεύση Ελευθερίας
ΑΡΙΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Θωμά – Β’ Πειραιώς
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου – Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΕΦΑΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΩΡΤΖΙΑ) του Ηλία – Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου – Β’ Θεσσαλονίκης
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου – Α’ Αθηνών
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου – Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΜΠΙΜΠΙΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου – Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΧΟΥΡΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου – Α’ Θεσσαλονίκης